عمومی
 عبارت *      جستجوی پیشرفته

کشف معدن مولیبدن با ذخیره بیش از 21 میلیون تن در کشور
مدیر کل امور اکتشاف وزارت صنعت، معدن و تجارت از کشف معدن مولیبدن با ذخیره 21 میلیون و 700 هزار تن با عیار میانگین 7 / 6 گرم در تن در استان آذربایجان شرقی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، اسدالله کشاورز گفت: این معدن توسط بخش خصوصی و با انجام عملیات اکتشاف سیستماتیک کشف شده و یکی از مهم‌ترین معادن کشور در این نوع ماده معدنی خواهد بود. مولیبدن در صنایع مختلف از جمله آهن و فولاد کاربرد دارد.

وی تصریح کرد: با توجه به هدف گذاری انجام شده در برنامه پنجم توسعه، صدور یک هزار و 723 فقره پروانه اکتشاف و 917 فقره گواهینامه کشف در سال 91 پیش بینی شده بود که به ترتیب یک هزار و 685 فقره پروانه اکتشاف و گواهینامه کشف محقق شده و ذخیره‌ای حدود یک میلیارد و 560 میلیون تن به ذخایر کشور افزوده است.

کشاورز ادامه داد: همچنین مطابق اهداف برنامه پنجم، در سال 92 صدور یک هزار و 859 فقره پروانه اکتشاف و یک هزار و 107 فقره گواهینامه کشف پیش بینی شده، که در پنج ماه نخست سال جاری 733 فقره پروانه اکتشاف و 315 فقره گواهینامه کشف با ذخیره‌ای معادل یک میلیارد و 470 میلیارد تن صادر شده است.۱۳۹۳/۰۳/۳۰
تعداد نمایش: ۴۳

نظر و امتیاز برای این خبر
 
نام و نام خانوادگی:
1 2 3 4 5
لطفا نظر خود را بنویسید:
 
View Page Stat
 

Add to favorite     Print

Copyright Kashiha Inc ©2014, All Rights Reserved